ΑΡΧΕΙΟ

Εγγραφές μαθητών & μαθητριών στην Πρώτη Τάξη Δημοτικού Σχολείου σχολ. έτους 2023-24

εγγραφές

Αγαπητοί γονείς-κηδεμόνες,

σας ενημερώνουμε ότι οι εγγραφές(Εγκύκλιος: Φ.6/15012/Δ1/ 9-2-23 Υ.ΠΑΙ.Θ.) των μαθητών/τριών που φοιτούν για πρώτη φορά στην Α’ Τάξη του δημοτικού σχολείου, για το σχολικό έτος 2023-2024, θα πραγματοποιούνται στο Σχολείο μας από Τετάρτη 1 Μαρτίου έως Δευτέρα 20 Μαρτίου 2023 και ώρες 9:00’-12:00’μ.μ.

Για τα όρια της σχολικής περιφέρειας του Σχολείου, κάνετε κλικ εδώ.

Επισημαίνεται ότι, κατά την περίοδο των εγγραφών αποτελεί ευθύνη όλων μας η πιστή τήρηση των υγειονομικών πρωτοκόλλων και των απαιτούμενων μέτρων αποφυγής διασποράς του COVID-19, όπως αυτά έχουν ανακοινωθεί από το ΥΠΑΙΘ και τον Εθνικό Οργανισμό Δημόσιας Υγείας (Ε.Ο.Δ.Υ.).

Ως εκ τούτου, παρακαλείσθε όπως:

→ Κάνετε χρήση μάσκας προαιρετικά.

→ Τηρείτε τις αποστάσεις.

→ Προς αποφυγή συχρωτισμού, όλα τα απαραίτητα έντυπα (Αιτήσεις-Υπεύθυνες Δηλώσεις)τα οποία είναι διαθέσιμα στις οδηγίες παρακάτω, είναι προτεινόμενο να συμπληρώνονται στο σπίτι και να προσκομίζονται συμπληρωμένα. Θα παρέχονται ωστόσο και από το Σχολείο.

Για αναλυτικές οδηγίες/πληροφορίες εγγραφών και πρόσβαση σε όλα τα απαραίτητα έντυπα-Αιτήσεις για εκτύπωση και συμπλήρωση, κάνετε κλικ στην εικόνα που ακολουθεί.

εγγραφές Α